Ofis Mobilyasında Bunlara Dikkat!

İş hayatınızda yeni bir başlangıç yapıyor veya mevcut ofisinizden sıkılıp yeni bir çalışma ortamı için kolları sıvamaya hazırlanıyorsanız, yolunuz ofis mobilyası ile muhakkak kesişecektir. Yeni bir ofis açmak istediğinizde veya mevcut ofisinizi tadilat ettirmeye karar verdiğinizde sizleri büyük bir yoğunluk bekliyor olacak. Ofisinizin kaba işleri, alçısı boyası, cephesi tavanı, zemini parkesi derken her zaman unutulan veya en sona bırakılan ofis mobilyası ile ilgili dikkat etmeniz gereken hususları bu yazımızda sizlerle paylaşalım istedik. Aslında listenin en önemli noktası da burası aslında; Büro ‘da Mobilya asla en sona bırakılmamalı. 

En sona bırakılan mobilyalardan dolayı, daha fazla sabrı kalmayan müşterilerimiz genellikle hazır olanı veya içlerine sinmeyen / kendi ihtiyaçlarını karşılamayan mobilyaları tercih edip, belkide ofis ortamında en uzun kullanacağı ihtiyacı olan ofis mobilyasını, içine sinmeyen bir model olarak satın alıyor. Her sabah istemeyerek aldığı mobilyalarda çalışmaya başlıyor ve neredeyse günün 8 saatini istemediği mobilyalarla iç içe geçirmek zorunda kalıyor. İlk zaman içinde bir hafta beklemediği için, neredeyse 6-7 yıl (ortalama) istemediği bir ürünle iç içe vakit geçirmek zorunda kalıyor.

Ofis Mobilyası | Ebatlar:

Ofis mobilyasında en önemli faktör ölçülerdir. Alacağınız ofis masası odanız için uygun büyüklükte mi ilk kontrol etmeniz gereken husus bu olmalıdır. Bunun içinde öncelikle masayı kullanacağınız odanın enini ve boyunu ölçerek araştırmalarınıza başlamalısınız. Tercihlerinizi öncelikle modele göre değil, ölçüye göre belirlemeniz sonuca daha kısa yoldan ulaşmanızı sağlayacaktır. Sadece masa değil, etajer, dolap ve sehpa ölçüleride yerleşiminizde önemli rollere sahip olduğu için hepsini bir bütün olarak değerlendirmeniz, ürünü aldıktan sonra başınızın ağrımamasını sağlaycaktır. Firmamız bünyesinden alacağınız ürünler için bize ofis ölçülerinizi bildirmeniz halinde sizler için 2 boyutlu yerleşim planı yapıp fikir paylaşımında bulunabilir, ürünler hakkında istişare edebiliriz. Bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz. 

Ofis Mobilyası | Kullanım Amacı:

Ofis mobilyası alırken genelde hiç dikkat edilmeyen detaylardan birisi ürünün kullanım amacıdır.  Bir ürünü önce model olarak beğenmeliyiz. Sonra kullanım amacımıza uygun mu buna bakmalıyız. Çok fazla dosya ve klasörlerle uğraşan biri değilseniz, dolap ve raf sayısı fazla ürünlere bakıp ofisinizi boğmak gereksiz bir davranış olur. Aynı şekilde, fazla dosya kullanan biriyseniz, dolap ve raf sayısı az olan bir ürün size hitap etmeyecektir. Bilgisayar kullanım alanınız, dosya ve klasör sayınız, oturuş pozisyonunuz, ofisinizdeki kapı yönü dahi tercihleriniz arasında bir kriter olmalıdır. Mobilyanızı buna göre tercih edip, sorunsuz bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

0

ÜST